Biodujų ir vėjo energija Lenkijoje

Stalowa Wola - Lenkija

2009 m. Lenkijos vyriausybė nusprendė iki 2030 m. aktyviai skatinti atsinaujinančios energijos naudojimą, taigi, ir žemės ūkio biodujų įrenginių bei vėjo jėgainių parkų statybą. Vienas didžiausių ir pažangiausių biodujų energijos gamybos įrenginių Lenkijoje šiuo metu statomas Staliova Volia miestelyje pietryčių Lenkijoje, Karpatų kalnų papėdėje. Statyboms reikalingas betonas gaminamas naudojant „MC-Bauchemie“ superplastiklį, kuris buvo naudojamas ir vėjo jėgainių parko statybai Lancute, taip pat įsikūrusiame Karpatų papėdėje.

Biodujų jėgainės, vienos didžiausių Lenkijoje, kurios galia yra 450 MW, rangovas ir užsakovas yra Lenkijos bendrovė TAURON, antra pagal dydį energetikos įmonė šalyje. Statybos įmonė STALPRZEM iš Staliova Volios, kuri jau dešimt metų yra MC klientė, tiekė betoną projektui iš savo betono gamyklos, esančios netoli statybvietės.

Turėjo būti naudojamas X0 ir XC3 eksploatavimo aplinkos poveikio klasių betonas, visų pirma perdangų plokštėms, todėl jis turėjo būti išskirtinai stabilus, nepriekaištingos kokybės ir lengvai apdirbamas. Kadangi išankstiniuose bandymuose naudojamas cementas nelabai gerai reagavo į įprastus priedus, STALPRZEM, pasitaręs su MC, nusprendė naudoti „MC-PowerFlow 5100“ superplastiklį, pagrįstą naujausia MC polikarboksilato eterio technologija. „MC-PowerFlow 5100“ sumažina betono lipnumą. Jame derinamas ilgalaikis konsistencijos išlaikymas ir stiprus pradinis plastifikavimo efektas, ekonimiškas dozavimas, įspūdingas tvirtumas ir labai geros apdirbimo savybės. Naudojant „MC-PowerFlow 5100“, STALPRZEM gauna projektui reikalingą visiškai vienalytį gerų reologinių savybių betono mišinį su ilgu apdirbimo laikotarpiu. Nuo statybų pradžios 2014 m. gegužės mėn. buvo panaudota apie 30 000 m3 betono. Tikimasi, kad šiais metais biodujų jėgainė bus užbaigta ir pradėta eksploatuoti.

Stalowa Wola biodujų jėgainės pagrindo betonavimas.
Stalowa Wola biodujų jėgainės pagrindo betonavimas.
© MC-Bauchemie 2016


Vėjo jėgainės ant tvirto pamato

Vėjo jėgainių parke, statomame netoli Lancuto, mažo Lenkijos miestelio Karpatų kalnų papėdėje, 27 vėjo jėgainių pamatams buvo reikalingas stabilus, aukštos kokybės betonas, kurio  atsparumas gniuždymui yra C30/37, C35/45 ir C45/55. Gera patirtis, įgyta įgyvendinant kitus projektus su „MC-PowerFlow 5100“, ir jo siūlomas ilgas bei stabilus betono konsistencijos išlaikymas paskatino paruošto mišinio gamintoją „STYROBUD“ pasikliauti šiuo MC superplastikliu. Betonas turėjo būti gabenamas dideliais atstumais, viršijančiais 40 kilometrų nuo gamybos vietos iki statybvietės, o tai reiškia, kad tinkamos konsistencijos išlaikymas yra esminė savybė. Projektas prasidėjo 2014 m. spalio mėn. ir buvo baigtas 2015 m. kovo mėn. Nuo to laiko vėjo jėgainių parkas veikia, tiekdamas švarią elektros energiją regionui.

  • Pavadinimas

    Biodujų ir vėjo energija Lenkijoje

  • Valstybė

    Stalowa Wola - Lenkija, 2016

  • Kategorija

abs 123 abs 123 abs 123 abs 123 abs 123 abs 123 abs 123