Geriamojo vandens rezervuaras Lozenece

Sofija - Bulgarija

Sofijoje esantis prieš 90 metų pastatytas geriamojo vandens rezervuaras talpina 18 500 m³ vandens ir mena sudėtingą praeitį. Jo kameros atlaikė Antrojo pasaulinio karo bombardavimus, jų nepažeidė ir daugybė regioną sukrėtusių žemės drebėjimų. Tačiau laiko tėkmė padarė savo, o statinys taip suiro, kad norint jį išsaugoti prireikė visiškos rekonstrukcijos. MC-Bauchemie jau anksčiau sėkmingai bendradarbiavo su „Sofiiska Voda“, vietos tiekėju ir įrenginių operatoriumi, įgyvendinant Rilos vandentiekio vamzdynų projektą, ir dar 2015 m. buvo pakviesta kartu su kitu specializuotu tiekėju patikrinti geriamojo vandens rezervuarą.

 

Įtrūkimai ir lupinėjimasis

Konstrukcijos mūras atskleidė daugybę įtrūkimų, per kai kurios iš jų jau buvo ėmęs sunktis vanduo ir jie buvo tapę laidūs vandeniui. Taip pat buvo sutrupėjusių ir besilupinėjančių vietų, atviros armatūros, ypač lubų srityje.

Projektavimo bendrovės „TIA Engineering“ ir „Sofiiska Voda“ atstovai vietoje konkurentų pasiūlytos remonto sistemos, pagrįstos vandeniui atspariomis PE plokštėmis, pasirinko MC sprendimus. Lemiami veiksniai buvo vyraujančios taikymo sąlygos – tik 6–8 °C, didelė drėgmė ir žema aplinkos temperatūra, taip pat tai, kad kietų PE plokščių montavimas požeminiuose rezervuaruose su daugybe kolonų, skirtingų formų sienomis ir lubomis būtų didžiulis iššūkis.

 

Nepriekaištinga hidroizoliacija

2016 metų birželį pasirinktas rangovas „Opel Neshev“ pradėjo rekonstrukcijos projekto darbus. Įtrūkimai buvo užsandarinti naudojant „MC-Injekt GL-95 TX“, mažo klampumo, minkštą ir elastingą hidrostruktūrinę injektavimo  dervą, kurią lengva naudoti esant žemai temperatūrai. Ji atitinka UBA (Vokietijos aplinkos agentūros) išleistus reikalavimus remonto sistemoms, turinčioms sąlytį su geriamuoju vandeniu, ir geriausiai tinka sandarinti siūles, įtrūkimus, ertmes mūre ir betone, turinčiam nuolatinį sąlytį su geriamuoju vandeniu.

Sofijoje esantis prieš 90 metų pastatytas geriamojo vandens rezervuaras buvo pritaikytas tolimesniam naudojimui panaudojant laiko patikrintas MC injektavimo ir remonto sistemas.
Sofijoje esantis prieš 90 metų pastatytas geriamojo vandens rezervuaras buvo pritaikytas tolimesniam naudojimui panaudojant laiko patikrintas MC injektavimo ir remonto sistemas.
© MC-Bauchemie 2024


Higieninis patikimumas

Tolesniam rezrvuaro lubų ir sienų remontui projekto komanda pasirinko „MC-RIM PW 20“ betono remonto sistemą ir specialią apsauginę hidroizoliacinę dangą „MC-RIM PW 10“, kurios įrodė savo veiksmingumą užtikrinant ilgalaikę apsaugą geriamojo vandens sektoriuje. Cemento pagrindo betono remonto sistema buvo naudojama sienų ir lubų paviršiams išlyginti ir armatūros dengiamajam sluoksniui padidinti. Po to buvo naudojama mineralinė paviršiaus apsauginė hidroizoliacinė danga „MC-RIM PW 10“. Šis produktas yra labai atsparus sulfatams ir chloridams, taip pat slopina karbonizavimą ir hidrolizę, todėl šis produktas yra nepralaidus vandeniui, tačiau atviras garų difuzijai. Taigi, abu rezervuarai vos per tris mėnesius buvo nuosekliai ir sėkmingai suremontuoti, užsakovas liko visiškai patenkintas.

 

 

  • Pavadinimas

    Geriamojo vandens rezervuaras Lozenece

  • Valstybė

    Sofija - Bulgarija, 2018

  • Kategorija

abs 123 abs 123 abs 123 abs 123 abs 123 abs 123 abs 123