Greitai suremontuotos pakrovimo rampos „Hermes“ logistikos centre

Hanoveris - Vokietija

Greitai suremontuotos pakrovimo rampos „Hermes“ logistikos centre

Perkrovimo ir kurjerių paslaugų teikėjas „Hermes“ valdo pagrindinį krovinių centrą Hanoverio Langenhageno rajone Šiaurės Vokietijoje. Po dešimties eksploatacijos metų betoniniai pakrovimo rampų paviršiai ėmė rodyti aiškius pažeidimų požymius.

Remontas buvo atliktas naudojant epoksidinės dervos pagrindu pagamintą skiedinį iš „MC-DUR“ produktų šeimos, idealiai papildytą „MC-Floor TopSpeed“ grindų dangų sistema iš greitai dengiamos ir itin atsparios „MC-Bauchemie“ gaminių šeimos.

„Hermes“ paskirstymo centrą, pradėtą eksploatuoti 2010 m. gruodžio mėn., sudaro 230 metrų ilgio ir maždaug 60 metrų pločio salė su 110 vartų sunkvežimiams ir krovininėms transporto priemonėms pakrauti ir iškrauti. „Hermes“ savo Hanoverio-Langenhageno krovinių centre per metus gali apdoroti iki 180 milijonų siuntų, o du vertikaliai išdėstyti pakreipiamų padėklų rūšiuotuvai apdoroja apie 25 000 siuntinių per valandą 2,5 metro per sekundę greičiu.

Dėl nepaprastai dažno krovininių transporto priemonių važinėjimo prie pakrovimo rampų, betoniniai paviršiai šiose vietose buvo labai susidėvėję. Visų pirma, betoną mechaniškai sugadino nuolat pasikartojanti taškinė kėbulų atramų apkrova. Tolesni tyrimai taip pat atskleidė mažą slinkio potencialą. Todėl „Hermes“ nusprendė visiškai atnaujinti apie 2 500 m2 plotą.

 

Atramų kontaktiniai taškai suremontuoti epoksidinės dervos pagrindu pagamintu glaistu

Inžinierių įmonė „BetonKontor“ iš Bad Bramstedto, Vokietija, kuri buvo atsakinga už darbo specifikacijas ir rangos konkursą, bendradarbiaudama su „MC-Bauchemie“ sukūrė remonto koncepciją. Joje buvo numatyta pažeistą betoną, esantį atramų kontaktiniuose taškuose, išpjauti 40 x 40 x 4 cm plote, o taip sukurtas įdubas užpildyti didelio stiprumo skiediniu, pagamintu epoksidinės dervos pagrindu. Jis buvo pagamintas naudojant dviejų komponentų epoksidinę dervą „MC-DUR 1077 FG“ – rišiklį, specialiai sukurtą liejimui ir glaistymui. „MC-DUR 1077 FG“ buvo pasirinktas, nes turi mažesnį elastingumo modulį ir daug didesnį mechaninį atsparumą nei mineraliniai skiediniai. Be didelio gniuždymo ir lenkimo stiprumo, jis taip pat pasižymi puikiu takumu ir geru atsparumu įvairioms cheminėms medžiagoms, įskaitant alyvas ir tepalus. Kartu su MC specialiu smulkiagrūdžiu (FG) užpildu jis taip pat naudojamas gaminant glaistymo ir liejimo skiedinius labai įtemptiems pamatams, pavyzdžiui, sudarantiems atramą mašinoms ar kranų važinėjimo takams. Iš anksto paskirstymo centre įrengtas bandomasis plotas įtikino logistikos įmonės atsakingus asmenis siūlomos remonto koncepcijos perspektyvumu.

 

Novatoriška dangų sistema, pagrįsta „KineticBoost-Technology®“

Suremontavus vietas apie atramų kontaktinius taškus, koncepcijos įgyvendinimas tęsiamas, visą rampų paviršių padengiant itin didelio mechaninio atsparumo grindų danga, sukurta naudojant „MC-Floor TopSpeed“ produktų asortimentą, atitinkantį OS 8 (paviršiaus apsaugos sistemos) standartą. Dangą sudaro dviejų komponentų skaidri reaktyvioji derva „MC-Floor TopSpeed SC“, kuri gali būti papildyta mineraliniu užpildu, ir įtrūkimus sujungianti elastinga, voleliu užnešama danga „MC-Floor TopSpeed flex“.

 

 

Prieš ir po palyginimas
Prieš ir po palyginimas
© MC-Bauchemie 2024


Pirmajame statybos etape 2020 m. birželio mėn. buvo suremontuota maždaug pusė 1250 m² ploto. Šiuo metu planuojamas antrasis etapas. Hamburge įsikūręs rangovas „Bekor“ koordinavo darbus taip, kad grindys būtų dengiamos dalimis, nenutraukiant centro veiklos. Pirmiausia, pagrindas buvo gruntuotas „MC-Floor TopSpeed SC“. Tada tas pats produktas buvo naudojamas kaip glaistas, apibarstytas kvarciniu smėliu, kurio frakcija 0,7–1,2 mm. Galutinei viršutinei sandarinančiai dangai buvo naudojama „MC-Floor TopSpeed“. Novatoriška dangos sistema paremta nauja specialia „KineticBoost-Technology®“ prekės ženklo rišiklio chemija, kuri leidžia atlikti dengimo darbus net esant didelei oro ir pagrindo drėgmei, jau nekalbant apie platų temperatūros diapazoną nuo 2 °C iki 35 °C. Danga visiškai atitinka OS 8 paviršiaus apsaugos klasę pagal EN 1504-2, taip pat DIN V 18026 ir Vokietijos standarto DAfStb Rili SIB 2001 reikalavimus. Visi sistemos komponentai, įtraukti į šią „KineticBoost-Technology®“ sistemą, naudoja aplinkos drėgmę, kad pagreitėtų kietėjimo procesas, pagerėtų sukibimas, atsparumas dilimui ir dangos atsparumas įbrėžimams.

 

Itin atspari grindų danga intensyvaus eismo logistikos zonoms

„MC-Bauchemie“ grindų danga ypač gerai veikia intensyvaus eismo vietose. Taigi net ir pakrovimo rampos, tokios kaip Langenhagene įsikūrusiame „Hermes“ krovinių centre, kurias beveik kasdien intensyviai naudoja sunkiasvorės krovininės transporto priemonės, gali būti geriau ir patvariau apsaugotos nuo pažeidimų, kuriuos sukelia didžiulis jas veikiantis eksploatacinis krūvis. Kitas pliusas – greitas padengimas, leidžiantis efektyviai atlikti darbus vykstant objekto eksploatacijai ir taip ženkliai sumažinti apribojimus bei prastovas dėl tokių atnaujinimo priemonių. Tai užtikrina aukštas planavimo patikimumas, kuris taupo laiką bei pinigus – ne tik remontuojant pakrovimo ir rampų zonas, bet ir apskritai naudojant sandėliavimo plotus, padėklų laikymo vietas ir krautuvų judėjimo maršrutus.

Danga, pagaminta naudojant „MC-Floor TopSpeed“, pasižymi didele laikomąja geba veikiant labai didelėms šlyties ir kitoms skersinėms jėgoms, atsirandančioms kontaktuojant su sunkvežimiu ar automobiliu. Kaip ir visose „MC-Floor TopSpeed“ sistemose, visas dangas galima greitai pakloti net esant didelei drėgmei ir nepalankioms aplinkos sąlygoms. Dėl gero atsparumo UV spinduliams ši danga idealiai tinka atviroms vietoms, tokioms kaip automobilių stovėjimo aikštelės ir pakrovimo rampos. Naudojant „MC-Floor TopSpeed“, vidaus ir lauko paviršių dangas galima pakloti per kelias valandas, o pilną eksploatacinę apkrovą pradėti jau po kelių valandų. Paviršiai yra atsparūs lietui jau po trisdešimties minučių ir jau po dviejų valandų jais galima vaikščioti.

 

Užbaigimas pačiu laiku

Dėl išskirtinių „MC-Floor TopSpeed“ produktų savybių ir „MC KineticBoost-Technology®“, darbas su „Hermes“ centru Hanoveryje-Langenhagene vyko greitai ir be jokio apsauginio uždangalo, nepaisant tokių oro sąlygų, kaip rasa ryto valandomis ir aukšta vasaros temperatūra dieną. „MC-Bauchemie“ sistema suteikia itin atsparią grindų dangą, kuri idealiai tinka naudoti lauke ir gali būti įrengta vos per kelias valandas, todėl visas krovos operacijas galima atnaujinti jau po vienos ar dviejų dienų. Nauda užsakovui – nuo greito estetiškai patrauklių ir patvarių, aukštą laikomąją gebą turinčių grindų sukūrimo iki galimybės netrukus vėl naudoti suremontuotus paviršius – tai greitai atliekama atnaujinimo programa, leidžianti ypač ekonomiškai vykdyti būtinas renovacijos priemones.

 

  • Pavadinimas

    Greitai suremontuotos pakrovimo rampos „Hermes“ logistikos centre

  • Valstybė

    Hanoveris - Vokietija, 2021

  • Kategorija

abs 123 abs 123 abs 123 abs 123 abs 123 abs 123 abs 123