„La Seine Musicale“

Paryžius - Prancūzija

Šis 170 milijonų eurų kainavęs statybos projektas nedidelėje Senos Seguino saloje, į vakarus nuo Prancūzijos sostinės, netoli Bulonės-Bijankūro, jau pelnė daugybę apdovanojimų už savo drąsią vizualią architektūrą. Futuristiniame 36 000 kvadratinių metrų pastate yra 1 150 vietų auditorija ir spektaklių salė, talpinanti iki 6 000 žiūrovų. Tikimasi, kad ten skambės įvairi muzika. Taip pat yra repeticijų kambariai muzikantams, kelios įrašų studijos, terasos ir restoranas. O iš ketvirto aukšto atsiveria nuostabi apylinkių panorama.

Kanuose vykusioje MIPIM parodoje statybos projektas laimėjo geriausio 2015 m. futuristinio projekto apdovanojimą, o likus metams iki tos parodos buvo apdovanotas biologinės įvairovės ženklu. Šis didelis projektas buvo projektuojamas ir įgyvendinamas bendromis Hautsde-Seine departamento ir „Group Tempo Île Seguin“ konsorciumo, kurį sudaro bendrovės „Bouygues Construction“, „Sodexo“, „OFI Infravia“ ir Prancūzijos valstybinė televizijos bendrovė „TF1“, pastangomis. „La Seine Musicale“ architektūra primena kruizinį laivą. Jį suprojektavo prancūzas Jean de Gastines ir japonų architektūros žvaigždė Shigeru Ban – statybos meistrai, kurie taip pat buvo atsakingi už Pompidou centrą Metze. Pastato koncepcija apima savarankišką apsirūpinimą energija: pastato centre esantis kupolo formos stiklo fasadas panaudoja saulės spindulius, o fotovoltinė burė juda sinchroniškai su saulės judėjimu danguje. Stiklo stogo vaizdas iš viršaus sukuria paukščio lizdo įspūdį, puikiai derantį su natūralia salos aplinka ir pastato stogo žaluma. Kontrastuodamas su šiuo pagrindiniu konstrukcijos elementu, pastatą gaubia įspūdingos estetinės elegancijos fasadas, pagrįstas stiklo ir dekoratyvinio betono simbioze.

"La Seine Musicale"
© MC-Bauchemie 2024


Aukštos kokybės dekoratyvinio betono fasadas  

Pastatyti gražų betoninį fasadą nėra lengva. Optiniai defektai, tokie kaip porėtumas, spalvos nelygumai, šešėliai ir dėmės, yra dažni ir gali sugadinti bendrą rezultatą. Kadangi betono paviršiaus kokybė yra gyvybiškai svarbi La Seine Musicale išvaizdai, užsakovas ir inžinieriai projektuotojai nusprendė pritaikyti fasado patobulinimo sistemą, pasirinkdami MC produktus ir patirtį.

Stiprus pasirodymas 

2017 metų sausį rangovas „Bouygues Construction“ peržiūrėjo daugybę bandomųjų paviršių, kuriuos paruošė įvairūs konkurso dalyviai. Kadangi muzikos arena turėjo būti atidaryta vos po trijų mėnesių, reikėjo rasti greitą ir patikimą sprendimą, ir galiausiai laimėjo MC produktų sistemos. MC sistemą sudarė smulkus kosmetinis betono glaistas iš „MC-Powertop F“ šeimos, pigmentinė betono danga „Repacryl“ ir skaidri danga apsaugai nuo grafičių. Specializuotos Belgijos įmonės „Contreat“ pastangomis, bandomasis paviršius buvo padengtas per trumpiausią laiką ir nesunkiai įveikė konkurentus. Po bandomojo paviršiaus sėkmės, buvo pradėtas ir pats projektas, kuris greitai judėjo į priekį. Vos per aštuonias savaites buvo perprofiliuota, padengta ir apsaugota daugiau nei 9 000 kvadratinių metrų betono paviršiaus.


Pakyla uždanga "MC-Powertop F", "Repacryl" ir "MC-Color" pasirodymui 

Profesionaliai paruošus pagrindą, pirmame etape buvo koreguojamas porėtumas ir klojinių sujungimai kartu su bendraisiais nuokrypiais. Tai buvo atlikta naudojant aukštos kokybės betono kosmetikos sistemą „MC-Powertop F“, sumaišytą iš trijų spalvų – baltos, pilkos ir antracito – siekiant reikiamo betono atspalvio. Po to dekoratyvinis paviršius buvo dengiamas „Repacryl“, užtikrinant viso ploto vienalytę ir aukštos kokybės apdailą. MC kartu su „Contreat“ sukūrė specialų trijų „Repacryl“ spalvų – pilkos, betono pilkos ir šviesiai pilkos – mišinį. Atnaujinti betoniniai paviršiai yra ne tik puikios estetikos, jie atsparūs UV spinduliams, oro sąlygoms ir blukimui. Tada betoniniai paviršiai iki 3 metrų aukščio buvo padengti skaidria danga „MC-Color proof vision“, apsaugant ja nuo grafičių maždaug 3 000 kvadratinių metrų plotą. Dėl to fasadą lengva valyti net nuo labiausiai užsispyrusių grafičių – tai ypač naudinga pastatams, prieinamiems visuomenei.Finalinis MC crescendo

Galiausiai apie 150 kvadratinių metrų grindų paviršiaus įėjimo į pastatų kompleksą zonoje buvo padengta „MC-Floor TopSpeed“. Pigmentuotos, greitai stingstančios ritininės dangos pagrindą sudaro naujoviškos specialios dervos, kurios patikimai apsaugo grindis. Jos ne tik užtikrina puikų atsparumą įbrėžimams ir mechaniniam poveikiui, bet ir ilgą tarnavimo laiką bei aukštos kokybės apdailą.

Puikiai atrodantis – tiek viduje, tiek išorėje – šis nuostabus Paryžiaus panoramos papildymas buvo atidarytas 2017 m. balandžio pabaigoje Bobo Dylano koncertu.  • Pavadinimas

    „La Seine Musicale“

  • Valstybė

    Paryžius - Prancūzija , 2017

  • Kategorija

abs 123 abs 123 abs 123 abs 123 abs 123 abs 123 abs 123