MC praktinė patirtis, pritaikyta statant aukščiausią Bulgarijos dangoraižį

Sofija - Bulgarija

Verslo centras „Sky Fort“ – šiuo metu Sofijoje statomas biurų dangoraižis. Šis 202 m aukščio pastatas yra aukščiausias Bulgarijoje. Jis bus baigtas statyti 2021 metais. Jame bus 49 aukštai ir apie 80 000 m² ploto. Pastatą projektavę inžinieriai ir projekte dalyvaujantys konstruktoriai pasitiki MC kompetencija.

„Sky Fort“ statomas Bulgarijos sostinės širdyje. Jame bus įrengti modernūs biurai ir panoraminis restoranas, iš kurio atsivers nuostabus miesto ir apylinkių vaizdas. Pastatas taip pat turės tris požeminius aukštus su maždaug 850 automobilių stovėjimo vietų. „AAA Architects“ suprojektavo dangoraižį investuotojui „Fort Noks“ (abu iš Sofijos). Projektavimo darbams buvo pasitelkta Bendrovė „Structo“, glaudžiai bendradarbiaujanti su statybų bendrove „Bulcarp“.

 

Valkšnumo deformacijos bandymas sėkmingai išlaikytas

Dar 2015–2016 m. projektavimo etape dalyvavusios šalys konsultavosi su įvairiomis įmonėmis, kad surastų tinkamą partnerį, galintį tiekti C 35/45 klasės betoną, reikalingą pamatams, ir C 50/60 klasės betoną pastato šerdžiai, kolonoms ir perdangoms. Dėl seisminių ir konstrukcinių iššūkių reikėjo atlikti bandymus, kad būtų galima nustatyti betono valkšnumo deformaciją. Galų gale, MC betono sudėtys nukonkuravo visus kitus varžovus. MC buvo vienintelis tiekėjas, galintis sukurti tinkamas betono sudėtis, kurių savybes patvirtino nepriklausomas medžiagų bandymų institutas. „Gavę reikiamus bandymų rezultatus, buvome pagrįstai pasirinkti šio projekto tiekėjais“, - sako vyriausiasis inžinierius Nikolajus Monevas, besirūpinantis techniniais darbo aspektais MC Bulgaria vardu.

Aukšto efektyvumo MC betono superplastikliai buvo panaudoti verslo centro „Sky Fort“ pamatams, kolonoms, šerdžiai ir perdengimams.
Aukšto efektyvumo MC betono superplastikliai buvo panaudoti verslo centro „Sky Fort“ pamatams, kolonoms, šerdžiai ir perdengimams.
© MC-Bauchemie 2024


Aukštų specifikacijų betonas

Nepaisant didelio pamatų tūrio, iš viso 20 000 m3, kurių gylis viršija 3,5 m, šerdies temperatūra turėjo būti išlaikoma žemesnė nei 60 °C. Todėl MC sukūrė tokios sudėties betoną, kuriame specialus cementas derinamas su betono priedais MC-PowerFlow 2695 ir Centrament Retard 370, kad būtų užtikrinta žema hidratacijos temperatūra. Aukščiausiai temperatūrai siekiant 51 °C, niekada nekilo pavojaus viršyti nurodytą vertę. MC-PowerFlow 2695 yra pagrindinis priedas, įtrauktas į dangoraižio statybai naudojamo betono sudėtį. Aukštos kokybės superplastiklis, pagrįstas naujausia MC polimerų technologija, ženkliai sutrumpina betono užmaišymo trukmę, užtikrindamas gerą ilgalaikį konsistencijos išlaikymą ir didelį ankstyvą stiprumą. MC-PowerFlow 2695 gali būti naudojamas gaminant betoną, pasižymintį mažu klampumu, lengvu pumpavimu ir betonavimu, taip pat aukštos kokybės paviršiais. Kietėjimą lėtinantis priedas Centrament Retard 370 buvo naudojamas kovai su karšta Bulgarijos vasaros temperatūra, dėl jo buvo galima sulėtinti betono kietėjimą, taip prailginant jo apdirbimo laiką ir palengvinant pumpavimą. Superplastiklis Muraplast FK 19 ir paviršių kietiklis pramoninėms grindims MC Top B buvo naudojami klojant požeminės automobilių stovėjimo aikštelės grindis, kurių bendras plotas yra 30 000 m². Šie priedai pagerino homogeniškumą ir sumažino vidines trinties jėgas betone, taip pat palengvino mišinio klojimą, paskleidimą ir sutankinimą. Ši ambicinga konstrukcija vis dar kyla ir dar nepasiekė savo galutinio aukščio. Planuojama, kad šiuo metu aukščiausias pastatas Bulgarijoje bus atidarytas 2021 m. birželio mėnesį.

  • Pavadinimas

    MC praktinė patirtis, pritaikyta statant aukščiausią Bulgarijos dangoraižį

  • Valstybė

    Sofija - Bulgarija, 2020

  • Kategorija

abs 123 abs 123 abs 123 abs 123 abs 123 abs 123 abs 123