Štraso nuotekų valykla

Štrasas - Austrija

Vykdant planuojamą plėtros projektą, nuo 2019 m. buvo vykdoma didelės apimties Štraso Austrijoje komunalinės nuotekų valyklos rekonstrukcija. Operatoriui reikalaujant aukštos kokybės ir įtikinamo taikomų sprendimų tvarumo, nuotekų valyklai buvo parinktos specialios „MC-Bauchemie“ dangos „MC-RIM PROTECT“.

Štraso kaimas įsikūręs Austrijos Tirolio regiono Zilertalio slėnyje, pusiaukelėje tarp Kufšteino ir Insbruko. Nors kaime yra vos 850 gyventojų, čia pastatyta antra pagal dydį Tirolio komunalinė nuotekų valykla. Šiuo metu joje valomos 31 savivaldybių, kuriose gyvena 52 000 gyventojų, o apsilankančių svečių nakvynių skaičius siekia 8,5 milijonus per metus, nuotekos, vidutiniškai per dieną išvalant daugiau nei 28 000 m³ nuotekų.

 

Plėtra ir rekonstrukcija

Valyklos operatorius „Abwasserverband Achental - Inntal - Zillertal“ (AIZ) 2018 metais nusprendė padidinti 1989 metais pradėtos eksploatuoti nuotekų valyklos pajėgumus nuo 167 000 iki 200 000 GE. GE –gyventojų ekvivalentas, kuris nurodo gyventojų, gyvenančių nuotekų valyklos aptarnaujamoje teritorijoje, skaičių. Plėtros projektą turėjo lydėti kelerius metus truksianti didelės apimties valyklos rekonstrukcija ir optimizavimas. 2019 m. birželio mėn. pradėti darbai pirmame iš keturių mažos apkrovos biologinių baseinų, kuriame reikėjo rekonstruoti apie 1500 m² sienų ploto ir 540 m² grindų ploto. Remonto darbų metu baseinas buvo visiškai uždengtas, kad kiek įmanoma būtų išvengta oro įtakos ir darbų trukdymo dėl kritulių. Tuo pat metu iškilo ir trumpalaikis iššūkis: paruošus pagrindą aukšto slėgio vandens srove, paaiškėjo, kad esamo betono paviršiaus tempiamasis stipris buvo mažesnis už nominalų. Patarus MC projektų vadovui Hubertui Schiffbänkeriui, klientas AIZ ir dangos darbų rangovas pritaikė keletą ekonomiškai efektyvių taisomųjų priemonių, reikalingų betono sutvirtinimui ir ilgalaikei apsaugai, kurios neturėjo neigiamos įtakos projekto grafikui.

Sienų paviršiai padengimi su MC-RIM PROTECT
Sienų paviršiai padengimi su MC-RIM PROTECT
© MC-Bauchemie 2024


Tvari paviršiaus apsauga

Sienų paviršiai buvo padengti „MC-RIM PROTECT“ – labai atsparia sulfatams, pluoštu sustiprinta paviršiaus apsaugine danga, skirta naudoti nuotekų sektoriuje, kuri buvo dengiama 7 mm storio sluoksniu virš atvirų užpildo dalelių viršūnių. Grindų paviršiai buvo padengti „MC-RIM PROTECT-H“ danga, specialiai sukurta naudoti ant horizontalių pagrindų nuotekų sektoriuje, ji buvo dengiama 10 mm storio sluoksniu virš atvirų užpildo dalelių viršūnių. Abu „MC-RIM PROTECT“ sistemos gaminiai pasižymi cheminiu atsparumu nuo pH 14 iki pH 3,35, labai dideliu atsparumu chloridams ir dideliu mechaniniu atsparumu. Jie taip pat yra atsparūs ekstremalioms temperatūroms, užšalimo ir atšildymo ciklams bei ledo tirpinimo druskoms. Jų bendras poringumas yra gerokai mažesnis už reikalaujamą pagal Vokietijos standartą DVGW W 300-5, tai patvirtina jų itin tankią struktūrą, užtikrinančią maksimalią apsaugą.

Klientas buvo visiškai patenkintas naudojamomis sistemomis, darbų atlikimo greičiu ir aukšta kokybe, taip pat nuolat teikiama parama – visa tai leido rekonstruotą nuotekų valyklą iš naujo pradėti eksploatuoti grafike numatytu laiku, 2019 m. rugsėjo mėn. Vadovaujantis puikia įgyta patirtimi, 2020 m. balandžio mėn. buvo pradėti kito mažos apkrovos biologinio baseino rekonstrukcijos darbai taikant tą pačią atnaujinimo sistemą.

  • Pavadinimas

    Štraso nuotekų valykla

  • Valstybė

    Štrasas - Austrija, 2021

  • Kategorija

abs 123 abs 123 abs 123 abs 123 abs 123 abs 123 abs 123