Tiltas Kaune

Kaunas - Lietuva

Panemunės tiltas buvo pastatytas vietoje senojo, prieškarinio pirmtako, kuris galutinai buvo išardytas 2012 metais. Naujojo tilto statybos darbai pradėti 2012 m. lapkričio mėn. Inžinieriai projektuotojai iš UAB „Kelprojektas“ nuo pat pradžių pasirinko MC-Bauchemie nuo grafičių apsaugančių dažų tiekėju. Ilgalaikiai ir sėkmingi santykiai su generaliniu rangovu UAB „Kauno tiltai“, MC klientu, padėjo užtikrinti, kad ir kitos MC sistemos būtų užsakomos bei naudojamos visais tilto statybos projekto etapais. Didelis privalumas rangovui buvo MC sandėlių, esančių vos už penkių kilometrų nuo statybvietės, artumas. Tai reiškė, kad statybinių medžiagų nereikėjo laikyti statybos vietoje, o prireikus jie buvo paimami iš sandėlio.

Didelės praktinės patirties įnašas

Be apsaugos nuo grafičių ir betono remonto sistemos, MC taip pat pateikė šalitilčių dengimo sistemą, skirtą tilto surenkamoms šalitilčių plokštėms, kurios, skirtingai nuo kitų įvairius poveikius patiriančių konstrukcinių elementų, yra ypač jautrios drėgmei ir ledo tirpinimo druskoms. Tokios MC paviršiaus apsaugos sistemos padidina atsparumą agresyviam cheminiam ir aplinkos poveikiui, taip prailgindamos ne tik šalitilčio plokščių ir parapetų, bet ir viso tilto konstrukcijos tarnavimo laiką.

Kauno Panemunės tilto projekto atveju dėl papildomų užsakovo reikalavimų, susijusių su tilto šalitilčių plokščių funkcionalumu, reikėjo sukurti specialų sprendimą, kurį MC komanda parengė kartu su inžinieriais projektuotojais ir pasirinkta rangovo įmone. MC sistemą sudarė drėgmei atsparus epoksidinis gruntas, alyvai ir naftai atspari epoksidinė derva bei didelio atsparumo, mažai gelstanti viršutinė danga MC-DUR 1252, visos dengiamos nurodytu 5 mm storio sluoksniu.

 

Dėl žemos temperatūros Panemunės tilto šalitilčio plokščių apsaugos darbai buvo didelis iššūkis, tačiau galiausiai viskas buvo atlikta taip, kad klientas būtų visiškai patenkintas.
Dėl žemos temperatūros Panemunės tilto šalitilčio plokščių apsaugos darbai buvo didelis iššūkis, tačiau galiausiai viskas buvo atlikta taip, kad klientas būtų visiškai patenkintas.
© MC-Bauchemie 2015


Didžiausias iššūkis buvo tilto šalitilčio plokščių apsaugos darbai, kurie turėjo būti atlikti netrukus po to, kai 2015 m. spalio mėn. buvo baigtas tilto asfaltavimas. Darbai labai priklausė nuo gero oro. Nors buvo saulėta, spalį buvo gana šalta. Tai reiškia, kad rangovo darbuotojai kiekvieną dieną turėjo laukti, kol temperatūra bus pakankamai aukšta, kad apsaugine epoksidine danga padengtų 1400 m² paviršiaus. Tačiau galiausiai viskas buvo atlikta taip, kad klientas būtų visiškai patenkintas, o 2015 m. pabaigoje Panemunės tiltas buvo iškilmingai atidarytas bei galėjo vykdyti gyvybiškai svarbios jungties tarp dviejų Kauno miesto dalių funkciją.

  • Pavadinimas

    Tiltas Kaune

  • Valstybė

    Kaunas - Lietuva, 2015

  • Kategorija

abs 123 abs 123 abs 123 abs 123 abs 123 abs 123 abs 123